Pokrajina Auvergne je en najmanjših departmajev Francije, hkrati pa ima zanimivost za kateri mnogi ne vedo – nacionalni park, v katerem je okoli 80 vulkanov. Seveda, to so vsi neaktivni vulkani, danes precej obljudene turistične točke, območje pa je znano zaradi zanimivih vulkanskih stožcev, kraterjev in jezer – načeloma je tudi geološko zanimivo, saj se nahaja precej daleč od robov tektonskih plošč. Najvišji izmed njih je Puy de Sancy (1886m), ki je tudi najvišja gora v tem delu centralnega masiva Francije. Območje z verigo mirujočih vulkanov z mnogo vulkanskimi stožci, kraterji in vulkanskimi jezeri – “maars”-i je geološko zanimivo saj se nahaja daleč stran od robov tektonskih plošč.
V regiji najbolj znan in tudi najbolj opazen pa je Puy de Dome (1464m), ki se nahaja manj kot 10km stran od Clermont Ferranda. Je relativno mlad vulkan, čeprav je bil zadnji izbruh pred 10.700 leti. Na vrh gre cesta (ki je sicer zaprta za promet, vključno s kolesarji), obiskovalci gredo lahko gor z zobato železnico ter seveda peš. Razgledi so super, saj je to daleč najvišji vrh daleč naokoli. Na vrhu so tudi ostanki rimskega templja posvečenega rimskemu bogu Merkurju ter manjši spomenik letalcu Renauxu, ki je pred 110 leti na vrhu vulkana pristal z letalom.
Drugi dan sva v bližini šla na precej mlajši (8000 let) in nižji vulkan Puy de Pariou (1290m). Ima značilno vulkansko silhueto, ki je tudi upodobljena na reklamah za vodo Volvic (izvir je par 10km stran). Gor vodita dve nezahtevni in urejeni pohodniški poti, zato zna biti na lep dan ogromno ljudi. Tudi sprehod ni predolg, mogoče 2 uri in pol. Včasih se je dalo iti še celo v središče kraterja, vendar so sedaj to prepovedali in se odločili za obnovo lokalne flore.